آبی بیگلو » اخبار شهرستان نمین » تیتر روز » نمین
کد خبر : 4270
یکشنبه - 26 تیر 1401 - 20:40
با حضور بخشدار و اعضای انجمن ویلکیج؛

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ویلکیج شهرستان نمین برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ویلکیج به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین دومین جلسه انجمن بخش ویلکیج با حضور نورالدین مرادی، بخشداربخش ویلکیج، محسن باکفی، کارشناس مسئول امور همکاری های اداره کل؛ مهین سلامتی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین و اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن در محل بخشداری آبی بیگلو برگزار شد.

رئیس انجمن بخش ویلکیج در این جلسه کتابخانه های عمومی را پایگاه اجتماعی بسیار قوی در تولید محتوا واندیشه در جامعه معرفی کرد و اظهار داشت: این نهاد فرهنگی به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های اجتماعی و فرهنگی برای کودکان و نوجوانان محسوب می شود.

بخشدار آبی بیگلو پتانسیل های  موجود این بخش  در زمینه ترویج کتابخوانی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: امیدوارم از ظرفیت اعضای انجمن فرهنگیان و خیرین در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهره برداری شود.

مرادی استفاده از اماکن بلا استفاده دولتی ونهاد های عمومی برای ایجاد کتابخانه مشارکتی و یا پیشخوان کتاب را در توسعه فضا های کتابخانه ای بسیار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: هماهنگی های لازم به منظور تحویل حمام تاریخی دهستان حور به کتابخانه عمومی صورت گرفته است .

وی تصریح کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار ویژه ای به کتابخانه های عمومی بخش ویلکیج اختصاص خواهد یافت.

رئیس اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان نمین در این جلسه طی گزارشی عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان را تشریح کرد و با بیان اینکه کتابخانه های عمومی در اجرای برنامه های ترویجی کتاب و کتابخوانی فعالیت گسترده ای دارند اظهار داشت: این نهاد فرهنگی با مشارکت مدارس و سایر پایگاه های فرهنگی مذهبی، برنامه های متعددی را در حوزه ترویج کتاب و کتابخوانی اجرا می کنند.

سلامتی با اشاره به نیاز اساسی کتابخانه عمومی شهدای آبی بیگلو در حوزه تعمیرات فضای پیرامون کتابخانه گفت: برای بازسازی بخش های مختلف کتابخانه به ویژه دیوارهای فروریخته و تخریب شده کتابخانه نیازمند اختصاص اعتبارات عمرانی و همچنین تخصیص نیم درصد شهرداری هستیم.

گفتنی است در پایان این جلسه اعضای انجمن از کتابخانه عمومی شهدای آبی بیگلو بخش ویلکیج بازدید کردند.

انتهای پیام/