آبی بیگلو » اخبار شهرستان نمین » امنیتی و دفاعی » تیتر اصلی » نمین
کد خبر : 4684
پنجشنبه - 26 آبان 1401 - 16:25
با مشارکت خانه های هلال بخش ویلکیج:

مانور زلزله فرضی و تمرین اسکان اضطراری در نمین برگزار شد + عکس

به گزارش خبرنگار ویلکیج، مانور فرضی زلزله و اسکان اضطراری با مشارکت خانه های هلال بخش ویلکیج( شهر آبی بیگلو، دهستان حور، سوها، آلادیزگه و آقبلاغ مصطفی خان ) جمعیت هلال‌احمر شهرستان نمین ، اورژانس، و نیروی انتظامی و آتش نشانی با حضور بخشدار  بخش ویلکیج و نماینده مدیر عامل محترم جمعیت هلال‌احمر استان به مناسبت سالروز زلزله سرپل ذهاب استان کرمانشاه ۲۶ آبانماه در دهستان حور برگزار شد.

بهبود نجاتی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نمین در حاشیه برگزاری این مانور اظهار داشت: نیرو‌های جمعیت هلال احمر در کمترین زمان در محل مانور حاضر شده و نسبت به برپایی و تجهیز چادر‌ها اقدام کردند واین مانور برای شناسایی نقاط ضعف و رفع آن‌ها و تقویت نقاط قوت برگزار شده است.

وی با اشاره به با اهمیت بودن برگزاری مانور های زلزله گفت:اجرای مانور می‌تواند در افزایش سطح مهارت مؤثر باشد. وقتی که عکس‌العمل صحیح در برابر زلزله آموزش داده شود، می‌توان امیدوار بود که در زمان وقوع زلزله عملکرد سریعی در مقابل بحران خواهیم داشت.
نجاتی با بیان اینکه برگزاری مانور در سرعت عمل نیروهای امدادی تاثیر بسزایی دارد افزود:مانور می‌تواند موجب افزایش سرعت عمل شود، تنها چند بار تمرین لازم است تا سرعت عمل بطور چشمگیری بالا رود، حتی در افرادی که از نظر حرکت بسیار کند هستند .

انتهای پیام/