رفتن به بالا

سایت خبری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
  • الإثنين ۱۰ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Monday 8 August

اوقات شرعی

به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها

رمز موفقیت شهرداری ها و دهیاری خدمت به مردم است

شهرداری و دهیاری به عنوان نهادی که در خدمت مردم میباشد باید با تمامی امکانات و جسارت های شخص شهردار و دهیار بتواند در مسیر خدمت به شهروندان قدم بردارد

امروز نقش شهرداری‌ها و دهیاری ها بسیار پر رنگتر از گذشته شده به گونه ای که رمز موفقیت شهرداری و دهیاری ها خدمت به مردم است.
در سال ۹۲ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۱۴ تیرماه به عنوان روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تقویم رسمی کشور نامگذاری شد.
قطعا هدف شورای عالی انقلاب فرهنگی از نام‌گذاری چنین روزی، آشنایی آحاد مردم جامعه با عملکرد و خدمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، ارتقاء منزلت خانواده بزرگ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، هم‌افزایی و افزایش همدلی و تعامل مردم و خانواده با مدیریت شهری و روستایی اطلاع‌رسانی در راستای آشنایی با رویکردها، سیاست‌ها و برنامه‌های کشور در ارتباط با مدیریت شهری و روستایی است.
نامگذاری ۱۴ تیرماه به عنوان این روز اقدامی ارزنده و فرصتی مغتنم است تا ضمن قدردانی و تجلیل از فعالیت های خالصانه و شبانه روزی خادمان مردم در عرصه های مختلف شهرداری و مدیریت شهری، به ارزیابی عملکرد و فعالیت های این نهاد اجتماعی به منظور ارتقای سطح خدمت رسانی به مردم پرداخته شود.
با توجه به عملکرد شهرداری های  و دهیاری های شهرستان نمین در این چندسال گذشته به عینه میتوان عملکرد آنها را مورد نقد و بررسی قرار داد ولی در خلاصه ترین وضعیت شهرستان میتوان به موارد زیر اشاره داشت:
در شهرستان نمین شهردار براتعلی شوقی توانسته با تواناییها و تعامل با شورای شهر دوره پنجم کارهای زیادی در حوزه زیباسازی شهری و توسعه زیرساخت ها انجام دهد که در هیچ دوره ای این همه پیشرفت توسعه شهری و زیباسازی انجام نگرفته بود.
شوقی نشان داده است که برای توسعه شهری باید درآمد پایدار را با مدیریت و کارایی و جسارت تامین کرد و نباید منتظر دریافت بودجه و تمهیدات لازم از اعتبارات بود.
در شهر آبی بیگلو ضعیف ترین دوران مدیریت شهرداری توسط نادر آزادی رقم خورده است طوری که آبی بیگلو را در حال حاضر نمیتوان در قواره یک شهر دانست، چرا که نه تنها رشدی در شهر برای خدمت به مردم صورت نگرفته بلکه تمامی زیرساخت های اولیه شهری از قبل آماده شده نیز به لحاظ عدم مدیریت شهری و درآمد پایدار از بین رفته و فقط گرانی سرسام آور زمین های شهری و خیابان های اصلی و فرعی را ببار آورده است.
در شهر عنبران نیز به لحاظ نبود شهردار ثابت در چندسال گذشته و همیشه وجود سرپرست و یا هدایت شهرداری توسط اعضای شورای شهر آنچنان که باید در مسیر توسعه شهری با توجه به پتانسیل های شهر ملی گلیم و قدمت تاریخی شهر گام موثری برداشته نشده است.

آمدن مهدی احمدی شهردار جدید در واپسین روزهای شورای دوره پنجم کمی از این بی سر و سامانی را کاهش داده است و البته ناگفته نماند که مدیریت شهر توسط اعضای شورای شهر نیز در این چندوقت با توج به شرایط شهر عنبران ستودنی است.

در بحث دهیاری ها نیز در کل مجموعه شهرستان افرادی چون بابک قربانی، پیمان صباحی و لطفعلی سعادتی  عضو شورای اسلامی بخش ویلکیج  و سایر دهیاران و شوراهای محترمی که قدم در مسیر توسعه منطقه خود برداشته اند فراخور داشته ها و اعتبارات لازم، سعی در بهبود کیفیت زندگی شهروندان منطقه داشته اند.

در هر حال شهرداری و دهیاری به عنوان نهادی که در خدمت مردم میباشد باید با تمامی امکانات و جسارت های شخص شهردار و دهیار بتواند در مسیر خدمت به شهروندان قدم بردارد و امید است با ورود اعضای جدید شورای شهر به پارلمان های محلی  و شوراهای روستا و انتخاب شهردار  و دهیار کاربلد و جسور مخصوصا در بخش ویلکیج باعث رشد و شکوفایی و توسعه شهری و روستایی باشیم.

یادداشت : ناصربرزگر

اخبار مرتبط

نظرات