رفتن به بالا

سایت خبری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱
  • الأربعاء ۶ جماد أول ۱۴۴۴
  • 2022 Wednesday 30 November

اوقات شرعی

 برخورداری از بیمه، حق طبیعی بافندگان است اما متاسفانه این فعالان در هنگام مراجعه به تامین اجتماعی با مشکل محدودیت سهمیه، مواجه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ویلکیج ، شهربانو شریفی فعال صنعت گلیم بافی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه عنبران به عنوان شهرجهانی گلیم شناخته می شود گفت: بیشتر بانوان در عنبران به کار گلیم بافی مشغول هستند و از این طریق درآمدزایی و امرار معاش می کنند.

وی با اشاره به راه اندازی دو کارگاه گلیم بافی در عنبران اظهار کرد: در این کارگاه ها بانوان زیادی فعال هستند و اگر مکان بزرگ و مناسبی نیز در اختیار ما قرار بگیرد می توانیم بافندگان زیادی را دور هم جمع کنیم.

فعال صنعت گلیم بافی اظهار کرد: متاسفانه قیمت مواد اولیه به سرعت در حال افزایش است و این شرایط باعث شده که بافت گلیم برای بافندگان صرفه چندانی نداشته باشد.

شریفی تصریح کرد: در کنار این دستمز بافندگان گلیم نیز بسیار پایین است.

وی به مشکلات بیمه ای در صنعت گلیم بافی نیز اشاره کرد و افزود: برخورداری از بیمه حق طبیعی بافندگان است اما متاسفانه این فعالان در هنگام مراجعه به تامین اجتماعی با مشکل محدودیت سهمیه بیمه، مواجه می شوند.

فعال صنعت گلیم بافی اظهار کرد: انتظار داریم نهادها و ارگانهای مسئول نسبت به افزایش سهمیه بیمه قالیبافان اقدام مناسبی داشته باشند.

شریفی به بازار گلیم نیز اشاره کرد و افزود: در بحث بازار داخلی مشکلی نداریم و بازارمان خوب است اما باتوجه به محدودیت های صادراتی، نتواسته ایم در بازار خارجی موفق عمل کنیم.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط

نظرات