رفتن به بالا

سایت خبری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأربعاء ۱۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Wednesday 8 February

اوقات شرعی

مجتبی رستمی رئیس شورای اسلامی استان:

شهرستان نمین اولویت اصلی الحاق به منطقه آزاد تجاری است

الحاق شهرستان نمین به منطقه آزاد تجاری یکی از خواسته های بحق مردم منطقه میباشد که د راستای آن رشد و توسعه اقتصادی شهرستان نمین افزایش می یابد.

رئیس شورای اسلامی استان در نشست با استاندار اردبیل اظهار داشت: الحاق شهرستان نمین به منطقه آزاد تجاری با توجه به وجود پتانسیل های موجود در شهرستان از جمله:نزدیکترین نقطه دسترسی به فرودگاه، راه آهن وشهرکهای صنعتی ۱و۲ اردبیل وگمرگ های تاریخی که از دیرباز مورد استقبال کشور آذربایجان می باشد،باید اولویت اصلی برای منطقه آزاد تجاری استان می بود که این خواسته بحق مردم منطقه میباشد و باید در این موضوع مهم تصمیمات جدی گرفته شود.

وی در ادامه با انتقاد از گسترش صنعت در شهرستان با قابلیت توریسم و گردشگری افزود : توسعه گردشگری در شهرستان نمین با توجه به پتانسیل های موجود بویژه جنگل های فندوقلو،سد سوها منطقه هدف گردشگری عنبران علیا که در سالهای اخیر با گسترش صنعت واحداث کارخانجات فولاد وپتروشیمی در شهرستان مقوله گردشگری شهرستان فراموش شده است خواستار آن شد تا استاندار توجه ویژه در این حوزه به شهرستان داشته باشد.

رستمی با اشاره به کمبود آب در سال های آینده و خشکسالی در دشت ویلکیج ، تسریع در عملیات اجرایی سد نیارق، ننه کران وعنبران و افزایش ظرفیت سد سقزچی خواستار شد و افزود : در سالهای اخیر برداشت بی رویه آب از سفره های زیرزمینی در بخش ویلکیج موجب نشست زمین و ایجاد طوفان شن در روستای آقبلاغ شده که شهرهای آبی بیگلو و نمین را در معرض خطر قرار داده است و روستاییان و کشاورزان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی همچنین در این جلسه مشکلات استانی را نیز مطرح نموده که شرح مختصر آن در ذیل عنوان شده است.

۱- لزوم اجرای مصوبات شورا توسط فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی طبق اصل ۱۰۳ قانون اساسی

۲- انتقال دبیرخانه شورای اسلامی استان اردبیل به ساختمان استانداری

۳- با گذشت ۲۰ ماه عمر شورای دوره ششم شورای اسلامی شهرستانهای اردبیل، خلخال، کوثر، انگوت، گرمی،سرعین و مشگین شهر فاقد اتاق و تجهیزات اداری هستند

۴- تجهیزات ولوازم اداری دبیرخانه شورای اسلامی استان اردبیل بیش از ۲۰ سال مورد استفاده و کاملا فرسوده شده است

۵- لزوم تشکیل کارگروهی برای نعیین تکلیف ماشین آلات دهیاری های استان

۶- لزوم تسریع در صدور کارت عضویت شوراها با گذشت بیش از ۲۰ ماه از شروع بکار شوراها در دوره ششم

۷-دعوت از شورای اسلامی استان در سفر وزرا و مسئولین کشور به استان

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات