رفتن به بالا

سایت خبری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
  • الجمعة ۵ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Friday 12 July

اوقات شرعی

رئیس کمیته امداد شهرستان نمین گفت: ۱۱۳ بیمار صعب العلاج و زمینگیر در شهرستان نمین مورد حمایت کمیته امداد شهرستان نمین هستند.

به گزارش خبرنگار ویلکیج،محمدعلی صادقی اظهار کرد: برای این بیماران در سال گذشته ۷۹۰ میلیون تومان پرداخت شده که امسال نیز حمایت‌های کمیته امداد از این خانواده‌ها ادامه دارد.

او تعداد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نمین را ۲ هزار و ۳۳۹ خانوار اعلام و خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۸۲۱ نفر از مستمری کمیته امداد در طول سال بهره‌مند شدند که پرداختی ما در سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان نمین افزود: کمیته امداد نمین در سال گذشته برای ۶۴ نوعروس جهیزیه تامین و تحویل داده است که ارزش این جهیزیه در قالب پنج قلم لوازم خانگی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

صادقی حمایت از ۱۲۴ خانوار مستاجر را با پرداخت ۱۰۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان یادآور شد و بیان کرد: ۱۱۳ بیمار زمینگیر و صعب العلاج با پرداخت ۷۹۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار گرفتند.

او به فعالیت‌های حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: در قالب تفاهمنامه امضا شده با سپاه ساخت ۱۷ واحد مسکن در حال انجام است و شرکت گلرنگ ساخت ۱۲ واحد مسکن را متقبل شده بود که از این واحد‌ها ۱۴ واحد از تفاهمنامه سپاه ۱۱ واحد نیز از تفاهمنامه گلرنگ تحویل مددجویان شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان نمین اضافه کرد: امسال نیز ۱۸ مددجوی فاقد سرپناه در این شهرستان شناسایی شده که ۱۲ نفر از آن‌ها با صدور پروانه برای پرداخت تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

صادقی تصریح کرد: در بحث اشتغال در سال گذشته ۳۱۲ نفر از تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ به ارزش ۲۰ میلیارد تومان بهره‌مند شده اند تا طرح‌های خود را اجرایی و عملیاتی کنند.

او افزود: از نظر تعداد طرح‌های اشتغالزا ۷۶ درصد برنامه تحقق یافته و از لحاظ پرداخت مبلغ نیز ۸۴ درصد برنامه پیش بینی شده محقق شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان نمین اظهار کرد: در حوزه آموزش مددجویان ۴۵۸ نفر از دوره‌های آموزشی و مهارتی بهره‌مند شده اند که ۱۰۰ درصد تعهد حوزه آموزش نیز به انجام رسیده است.

صادقی عمده طرح‌های اشتغالزای کمیته امداد شهرستان نمین را در حوزه گیاهان دارویی، تولید قارچ خوراکی، خیاطی، گلیم بافی، ورنی بافی و زنبورداری اعلام کرد.

او در پایان گفت: تاکنون ۸۰ درصد پرونده‌های مددجویان کمیته امداد این شهرستان مورد پایش و بررسی دقیق قرار گرفته تا نیازسنجی حقیقی نیز به انجام برسد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات