رفتن به بالا

سایت خبری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
  • الجمعة ۵ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Friday 12 July

اوقات شرعی

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری:

نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان نمین برگزار شد

اولین نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان نمین با محوریت عفاف و حجاب، اجرای طرح نور و مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات ریاست جمهوری با حضور مسئولین این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ویلکیج، حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه شهرستان نمین، با اشاره به اینکه موضوع عفاف و حجاب از جمله اولویت‌های مهم و اصلی در شهرستان است، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها در این خصوص تکالیف سازمانی دارند و باید برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در این حوزه را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارائه دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین بیان کرد: موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک واجب شرعی و قانونی است و طرح نور یک طرح صرفا سلبی نیست بلکه طرحی فرهنگی است که باید همه دستگاه‌ها با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف و با تمام توان به اجرای آن کمک کنند.

امام جمعه شهرستان نمین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری افزود: فرهنگ اسلامی سرآمد اخلاق است و پاسداشت مکارم الاخلاق به ویژه در ایام انتخابات ضرورت دارد،کوتاهی و بی‌توجهی به این موضوع موجب می شود دشمن آن را نقطه ضعف نظام دانسته و از آن سواستفاده کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی نمین برلزوم عملی بودن جلسات تاکید کرد و گفت: جلسات نباید شعاری باشد بلکه باید خروجی و اثرگذاری خوبی داشته باشد و باید از کلی گویی جلسات خارج و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را ریشه یابی کرد.

مرتضی بالار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نمین ضمن تسلیت درگذشت رئیس جمهور شهید و یارانشان گفت: امروز بحث مشارکت حداکثری در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بسیار مهم و تاثیر گذار است و انتشار خدمات دولت شهید رئیسی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند در افزایش حضور اقشار مختلف در انتخابات اثر گذار باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین با تاکید برلزوم ترویج فرهنگ و زندگی دینی در سطح جامعه اظهار کرد: ریشه ایمان حیا است حجاب و عفاف به عنوان یک فریضه الهی و اسلامی باید در همه لحظات فردی و اجتماعی مورد توجه افراد باشد و اگر عفت و حیا در جامعه کمرنگ شده و فرد دست به هر کاری می‌زند علت آن در عدم خدا باوری است.

 

اخبار مرتبط

نظرات