رفتن به بالا

سایت خبری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 19 June

اوقات شرعی

با تزریق اعتبارات، تونل دوم حیران تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ویلکیج به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل ، خیراله خادمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در بازدید از احداث تونل دوم حیران که با همراهی مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل انجام گرفت ، با اعلام این مطلب گفت: تا امروز با حفاری ۴۳۳ متر در دهانه سمت آستارا و۷ متر در دهانه سمت نمین در مجموع ۴۴۰ متر تونل حفاری گردیده است و حدود ۲۹۰ متر تا بازگشایی در قسمت تاپ تونل باقیست ، که به یاری خدا تا پایان امسال به پایان خواهد رسید.

وی گفت: کف برداری و لاینینگ و تکمیل جاده های دسترسی ورودی و خروجی و احداث دیوارها و آبرو از کارهای باقیمانده پروژه می باشد .

محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در ادامه این بازدید ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته گفت:در صورتی که مواد منفجره از کارخانه‌های تولیدی به‌موقع فراهم شود، روزانه قادر به حفاری ۳ متر از تونل هستیم و با این حساب تا پایان سال عملیات حفاری تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: پس از پایان عملیات حفاری، کف‌برداری، لاینینگ و تکمیل جاده‌های دسترسی ورودی و خروجی و احداث دیوارها و آب‌رو، از کارهای باقی‌مانده این پروژه محسوب می‌شود.

با تزریق اعتبارات، تونل دوم حیران تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود

حیدری اعتبار مورد نیاز برای بهره‌برداری از پروژه تونل دوم حیران را ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: اتمام پروژه منوط به تخصیص به‌موقع اعتبارات است و در صورتی که اعتبارات به‌موقع تزریق شود، تا پایان سال آینده شاهد تکمیل پروژه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز عملیات کارگاهی با سرعت بالا و توان حداکثری در محل تونل حیران در دست انجام است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات